Jakie uprawnienia do nurkowania można zdobyć w Szczecinie?

Miliony ludzi zakładają sprzęt do nurkowania i udają się do podwodnego świata, aby dotknąć jego piękna, wyjątkowych podwodnych krajobrazów i poznać jego podwodnych mieszkańców. Historia ludzkości jest nierozerwalnie związana z jej stosunkiem do oceanu i głębin morskich oraz wszystkiego, co w nich jest. Gdy pojawili się nurkowie, rozpoczęli swobodne penetrowanie morskich głębin i odnajdywali zatopione statki, odkrywali tajemnice  wraków. Jednak, aby dokonywać takich działań i przeżywać przygody trzeba mieć stosowne uprawnienia do nurkowania. Gdzie można je zdobyć? Oczywiście na zanurkowani.pl/”>kursie nurkowym, w zachodniopomorskiem kandydaci mogą zgłosić się do szkoły nurkowania w Szczecinie i powalczyć o takie uprawnienia.

Gdzie najlepiej w zachodniopomorskim zrobić uprawnienia do nurkowania?

Podróż potencjalnego kursanta do podwodnego świata zaczyna się tutaj w Digi Dive – zanurkowani.pl w Szczecinie. Instruktorzy mogą poszczycić się setkami: wyszkolonych nurków, zdobytych przez nich uprawnień do nurkowania, wydanych certyfikatów i tysiącami godzin spędzonych pod wodą. Celem Zanurkowanych jest zaszczepienie miłości do nurkowania od pierwszej lekcji, nauczenie bezpieczeństwa nie tylko w stosunku do siebie samych, ale także do otaczającego podwodnego świata. To tutaj kursant otrzymuje komfortowe warunki do nauki, indywidualne podejście, elastyczny harmonogram szkoleń, odpowiedzi na wszystkie pytania oraz oczywiście doświadczenie i wiedzę nurkową.

Co wchodzi w zakres uprawnień do nurkowania?

Każdy może dotknąć i zanurzyć się w tym tętniącym życiem świecie nurkowania, kontaktując się z Digi Dive w Szczecinie.

Kurs nurkowy dla dzieci w wieku od 8 do 14 lat

Jeśli dziecko chce spróbować nurkowania pod wodą i doświadczyć niezwykłego wrażenia nieważkości, może to osiągnąć. To doskonała forma zabawy i aktywności fizycznej pod okiem doświadczonego instruktora, który przekaże wiedzę podczas ciekawych gier i zabaw podwodnych. Czego nauczy? Przede wszystkim posługiwania się sprzętem do nurkowania, co wiąże się z bezpieczeństwem. Ponadto dziecko będzie potrafiło wymienić wiele zwierząt i roślin podwodnych a także posługiwać się z instruktorem znakami nurkowymi. Zdobędzie cenną umiejętność działania z drugim nurkiem i poczucie odpowiedzialności.

Jakie zanurkowani.pl/dla-dzieci-8-14-lat/”>uprawnienia do nurkowania zdobędzie dziecko po kursie Scubascaut? Uzyska uprawnienia do nurkowania w wodach basenopodobnych do głębokości 5 metrów, które będzie odbywać się pod bezpośrednim nadzorem instruktora.To jest pierwszy krok ku zgłębianiu wiedzy o nurkowaniu, dziecko może wspinać się kolejnych szczebelkach drabiny prowadzącej do profesjonalizmu.

Junior OWD – junior Open WaterDiver to kurs nurkowy dla nastolatków, którzy po ukończeniu kursu uzyskają uprawnienia do nurkowanie w wodach otwartych do głębokości 10 metrów pod nadzorem Instruktora. Ponadto nauczą się posługiwania latarką w nocy, partnerskiego nurkowania, w warunkach ograniczonej widoczności, autoratownictwa i ratownictwa. Ważne! Zajęcia teoretyczne i praktyczne prowadzone są z przekazaniem kursantom niezbędnych materiałów dydaktycznych, wykonywania ciekawych doświadczeń i brania udziału w konkursach o tematyce nurkowej. Młody nurek będzie potrafił poruszać się pod wodą wykorzystując przyrządy nawigacyjne.

Jakie uprawnienia mogą zdobyć dorośli na kursach nurkowych w Szczecinie?

Osoby dorosłe, czyli od 15 do 99 roku życia uczestniczą w podstawowym zanurkowani.pl/kursy-nurkowe-dla-doroslych-15-99-lat/”>kursie nurkowania Open WaterDiver. Będą mogli poznać sprzęt do nurkowania, oddychać pod wodą, ćwiczyć, aby swobodnie radzić sobie podczas nurkowania. Dorośli szkolą się w wodach basenopodonych a następnie na wodach otwartych. Uprawnienia do nurkowania, będą obejmowały wody otwarte i nurkowanie bezdekompresyjne – do 20 metrów.

Nie muszą poprzestawać na zdobytych umiejętnościach, mogą nadal je doskonalić i zdobywać nową wiedzę. Niezbędny będzie kurs nawigacji a także nurkowania w nocy, taką wiedzę będą mogli wykorzystać w wodach całego świata. Warto poprawić swój komfort termiczny i odbyć kurs nurkowy w suchym skafandrze, nauczyć się wykonywania zdjęć podwodnych.

Kurs nurkowania SCR Diver – od 18 lat

Kursant poznaje zarówno wiele technik nurkowania jak też niezbędne procedury ratownicze. Zdobędzie wiedzą na temat obsługi aparatu oddechowego o obiegu półzamkniętym pod wodą i na powierzchni. Jakie uprawnienia do nurkowania otrzymuje kursant? Są to uprawnienia do wykorzystywania aparatów o obiegu półzamkniętym, w zakresie posiadanych uprawnień na danej głębokości.

  • Kurs nurkowy Nightdiver, czyli nurkowanie w nocy, przyszły nurek nauczy się posługiwania latarkę i zdobędzie wiedzę na temat skutecznej komunikacji. Zdobędzie uprawnienia do nurkowania w nocy albo warunkach słabszej widoczności.
  • NitroxDiver to wstępny kurs do nurkowania technicznego, dający kursantowi możliwość wzięcia udziału w kursie nurkowania dekompresyjnego. Kursant zdobywa uprawnienia do nurkowania, podczas którego będzie mógł korzystać z mieszanin nitroxowych (do 40% tlenu).
  • Advanced OWD to kurs planowania nurkowania do głębokości 30 metrów. Jego ukończenie daje uprawnienia do nurkowanie bezdekompresyjne do 30 metrów.
  • Wrecdiver, czyli nurkowanie we wrakach, taki kurs daje kursantowi uprawnienia nurkowanie we wrakach z penetracją ich wnętrza do granicy światła dziennego.
  • IceDiver, czyli kurs do nurkowania podlodowego, dający uprawnienia do korzystania z liny zabezpieczającej oraz uprzęży.
  • DeepDiver to kurs nurkowania głębokiego, podczas którego można nauczyć się zarządzania gazem i poznania rozpoznawania symptomów narkozy gazowej. Uprawnienia do nurkowania bezdekompresyjnego do głębokości 40 metrów.
  • Master dive to kurs nurkowania na jeszcze większych głębokościach z nauczeniem się wielu technik napędowych. Po zakończeniu kursu uczestnik uzyskuje uprawnienia do powietrznego nurkowania dekompresyjnego w wodach otwartych do głębokości 50 metrów.

To tylko przykłady kursów nurkowych dla dorosłych, na których można zdobyć uprawnienia do nurkowania w konkretnych warunkach i z wykorzystaniem sprzętu do nurkowania.

Kursy instruktorskie

Divemaster to kurs nurkowy przeznaczony dla przyszłych instruktorów, który chcą zgłębić tajniki wiedzy na temat pracy z ludźmi, prawidłowego zarządzania i dbania o bezpieczeństwo grup nurkowych. Po ukończeniu takiego kursu, zdobywane są następujące uprawnienia do nurkowania:

  • Prowadzenie grup płetwonurków do określonych w ich uprawnieniach głębokościach
  • Prowadzenie grup płetwonurków technicznych w czasie nurkowań dekompresyjnych
  • Prowadzenie wykładów, kontynuowanie szkolenia na wyższych poziomach

ScubaDivingInstructor to kurs instruktorski dający uprawnienia do szkolenia nurków rekreacyjnych na poziomie podstawowym a także ratowniczym oraz w ramach 6 podstawowych specjalizacji. Kursy instruktorskie pozwalają na znaczne poszerzenie swojej wiedzy zawodowej, co znacznie ułatwi szkolenie kursantów i przyniesie satysfakcję z wykonanej pracy i osiągnięć swoich uczniów.

Dlaczego warto posiadać uprawnienia do nurkowania?

Ulotne spotkanie z podwodnymi mieszkańcami może stać się niezapomnianą chwilą, która wzbogaci życie o kolejne wrażenie i doznanie. Trzeba jednak pamiętać, że głębiny kryją wiele niebezpieczeństw, domagając się szacunku dla siebie, nieustannie przypominając, że spotkanie z podwodnym światem to spotkanie z żywiołami. Żywioł nie wybacza nieostrożnej, frywolnej postawy, brawury i ignorancji. Każdy, kto zgadza się szanować Naturę, rozumie jej prawa i ma rozsądne podejście do swoich możliwości i zdolności, może zostać nurkiem.Tego wszystkiego można się nauczyć na kursach nurkowania w Szczecinie prowadzonych przez certyfikowanych nurków. Otrzymując certyfikat od Zanurkowanych, można korzystać z usług centrów nurkowych na całym świecie, doskonalić swoje umiejętności, opanować różnorodne techniki nurkowania i sprzęt specjalistyczny.Taki certyfikat jest przepustką i zaproszeniem do podwodnego świata, pełnego ekscytujących przygód, które obfitują w każde, nawet najbardziej banalne nurkowanie.