Kursy instruktorskie

Divemaster

Divemaster – Kurs Divemastera to wszechstronne szkolenie, które ma wznieść umiejętności, wiedzę i świadomość kandydata na zupełnie nowy poziom. Jest to zarazem pierwszy krok na ścieżce zawodowej, dedykowany do wszystkich, którzy chcą nauczyć się pracy z ludźmi – zarządzania i dbania o bezpieczeństwo grup nurkowych. Jeśli więc pragniesz przekonać się, jak wygląda życie profesjonalisty, który z pasji uczynił sposób na życie, szkolenie na stopień Divemastera jest właściwą ścieżką osobistego rozwoju. Dobry Divemaster bowiem jest wzorem dla wszystkich nurków, z którymi ma okazję pracować – zarówno pod względem umiejętności nurkowych, wiedzy, dbałości o bezpieczeństwo, jak i przestrzegania standardów.

W ramach wszechstronnego szkolenia nauczysz się rozwiązywać problemy związane z pracą z ludźmi o rozmaitych charakterach i temperamentach, pochodzącymi z różnych środowisk i używających różnego sprzętu, doprowadzisz do perfekcji swoje umiejętności ratownicze i nauczysz się zarządzania w sytuacjach kryzysowych.

Jako Divemaster możesz sprawdzić się w roli przewodnika, który zabiera pod wodę grupy nurków, asystuje przy szkoleniach i dzieli się swoją pasją z początkującymi. Poza tym ukończenie kursu Divemastera pozwoli Ci wziąć udział w kursie Instruktorskim. Jeśli dojdziesz do wniosku, że pragniesz odmiany w życiu a woda skradła Ci serce do tego stopnia, że pragniesz dzielić się swoją pasją z innymi, to jesteś na właściwej drodze. Możliwości są niemal nieograniczone, a pracę znajdziesz w najpiękniejszych zakątkach świata, do których inni jeżdżą wyłącznie na wakacje. Spróbuj a pokochasz to

Warunki wstępne:

 • wiek minimum 18 lat
 • certyfikat IDF Master Diver lub równoważny innej organizacji szkoleniowej
 • certyfikat IDF RescueDiver lub równoważny innej organizacji szkoleniowej
 • certyfikat IDF NitroxDiver lub równoważny innej organizacji szkoleniowej
 • certyfikat IDF NavigationDiver lub równoważny innej organizacji szkoleniowej
 • certyfikat IDF NightDiver lub równoważny innej organizacji szkoleniowej
 • aktualny certyfikat IDF First Aid Response lub równoważny innej organizacji szkoleniowej
 • minimum 100 zalogowanych nurkowań po uzyskaniu stopnia Open WaterDiver, w tym minimum 30 na głębokość większą niż 20 metrów oraz 30 wykonanych w trudnych warunkach środowiskowych (np. nocnych, w prądzie, w słabej widoczności, w wodzie o temperaturze poniżej 10°C)

Uprawnienia po ukończeniu kursu:

 • prowadzenie grup płetwonurków do głębokości wynikającej z posiadanych przez nich uprawnień
 • prowadzenie grup płetwonurków technicznych podczas nurkowań dekompresyjnych do głębokości wynikającej z uprawnień (jeżeli Divemaster jest jednocześnie nurkiem technicznym)
 • prowadzenie wykładów i nurkowań w ramach programu ScubaIntro
 • asystowanie instruktorowi podczas prowadzonych zajęć teoretycznych i praktycznych na poziomy: Open WaterDiver, AOWD, NightDiver, NavigationDiver i RescueDiver
 • kontynuacja szkolenia na poziomie UnderwaterPhotographerInstructor i UnderwaterFilmmakerInstructor
 • kontynuacja szkolenia na poziomie ScubaDivingInstructor

Stopień pozwalający uczyć kursantów sporządzania odpowiednich mieszanin gazowych. Po zakończonym kursie będziesz mógł wystawiać certyfikaty oraz prowadzić szkolenia.

Stopień pozwalający szkolić przyszłych instruktorów, ze sporządzania odpowiednich mieszanin gazowych. Po zakończonym kursie będziesz mógł wystawiać certyfikaty oraz prowadzić szkolenia.

Stopień pozwalający uczyć kursantów zagadnień dotyczących pierwszej pomocy. Po zakończonym kursie będziesz mógł wystawiać certyfikaty oraz prowadzić szkolenia

Stopień pozwalający szkolić przyszłych instruktorów z pierwszej pomocy. Po zakończonym kursie będziesz mógł wystawiać certyfikaty oraz prowadzić szkolenia.

Stopień pozwalający uczyć kursantów z technik fotografii podwodnej. Po zakończonym kursie będziesz mógł wystawiać certyfikaty oraz prowadzić szkolenia.

Stopień pozwalający szkolić instruktorów z technik fotografii podwodnej. Po zakończonym kursie będziesz mógł wystawiać certyfikaty oraz prowadzić szkolenia.

Stopień pozwalający uczyć kursantów z technik tworzenia i montażu filmów podwodnych. Po zakończonym kursie będziesz mógł wystawiać certyfikaty oraz prowadzić szkolenia.

Stopień pozwalający szkolić instruktorów z technik tworzenia i montażu filmów podwodnych. Po zakończonym kursie będziesz mógł wystawiać certyfikaty oraz prowadzić szkolenia.

ScubaDivingInstructor – Jeżeli, jako Divemaster, odczuwasz niebywałą satysfakcję widząc szczęśliwe twarze swoich podpiecznych a jednocześnie odczuwasz niedosyt związany z brakiem formalnych uprawnień do dzielenia się swoją pasją z początkującymi – podstawowy kurs instruktora nurkowania jest stworzony właśnie dla Ciebie!

W toku wszechstronnego szkolenia otrzymasz gruntowną wiedzę z zakresu metodytki nauczania i psychologii w pracy z ludźmi. W ramach zajęć warsztatowych pogłębimy Twoje umiejętności interpersonalne oraz przekażemy solidną dawkę wiedzy z zakresu marketingu w biznesie nurkowym – na wypadek gdybyś uznał, że z nurkowania pragniesz uczynić swój zawód i otworzyć własną szkołę lub związać się z którąś z licznych baz nurkowych na całym świecie – od koła polarnego po tropiki.

W ramach kursu ScubaDivingInstructor otrzymasz uprawnienia do szkolenia nurków rekreacyjnych na poziomie podstawowym, ratowniczym oraz w ramach sześciu podstawowych specjalizacji. Da Ci to niezbędne narzędzia pozwalające rozpocząć przygodę z nauczaniem nurkowania i zdobycie niezbędnego doświadczenia przed zdobyciem uprawnień Master Diving Instruktor umożliwiających prowadzenie szkoleń zaawansowanych i technicznych.

Warunki wstępne:

 • wiek minimum 18 lat
 • stopień Divemaster
 • stopień TwinsetDiver
 • stopień Side Mount Diver

Uprawnienia po kursie:

 • prowadzenie samodzielnych szkoleń w zakresie poziomów: ScubaScout, Master Scout, Junior Open WaterDiver, Open WaterDiver, Rescue
 • prowadzenie samodzielnych szkoleń w zakresie specjalizacji: NightDiver, NitroxDiver, NawigationDiver, TwinsetDiver, DeepDiver
 • kontynuacji szkolenia na poziomie Master Diver Instruktor
 • kontynuacji szkolenia w zakresie specjalizacji: Side Mount DiverInstructor, IceDiverInstructor, WreckDiverInstructor, Full Face MaskDiverInstructor, DPV DiverInstructor

Stopień pozwalający uczyć kursantów nurkowania wrakowego z penetracją wraku do granicy światła dziennego. Po zakończonym kursie będziesz mógł wystawiać certyfikaty oraz prowadzić szkolenia.

Stopień pozwalający uczyć kursantów nurkowania w nocy i ograniczonej widoczności. Po zakończonym kursie będziesz mógł wystawiać certyfikaty oraz prowadzić szkolenia.

Stopień pozwalający uczyć kursantów nurkowania z wykorzystaniem nawigacji podwodnej. Po zakończonym kursie będziesz mógł wystawiać certyfikaty oraz prowadzić szkolenia.

Stopień pozwalający uczyć kursantów nurkowania do głębokości 40 metrów. Po zakończonym kursie będziesz mógł wystawiać certyfikaty oraz prowadzić szkolenia.

Stopień pozwalający uczyć kursantów technik ratunkowych w wodzie i po za nią. Po zakończonym kursie będziesz mógł wystawiać certyfikaty oraz prowadzić szkolenia.

Stopień pozwalający uczyć kursantów nurkowania z wykorzystaniem twin-set. Po zakończonym kursie będziesz mógł wystawiać certyfikaty oraz prowadzić szkolenia.

Stopień pozwalający uczyć kursantów nurkowania ze wzbogaconymi mieszankami oddechowymi. Po zakończonym kursie będziesz mógł wystawiać certyfikaty oraz prowadzić szkolenia.

Stopień pozwalający uczyć kursantów nurkowania z wykorzystaniem maski pełnotwarzowej. Po zakończonym kursie będziesz mógł wystawiać certyfikaty oraz prowadzić szkolenia.

Stopień pozwalający uczyć kursantów nurkowania z wykorzystaniem skutera podwodnego. Po zakończonym kursie będziesz mógł wystawiać certyfikaty oraz prowadzić szkolenia.

Stopień pozwalający uczyć kursantów nurkowania z wykorzystaniem suchego skafandra. Po zakończonym kursie będziesz mógł wystawiać certyfikaty oraz prowadzić szkolenia.

Stopień pozwalający uczyć kursantów nurkowania podlodowego. Po zakończonym kursie będziesz mógł wystawiać certyfikaty oraz prowadzić szkolenia.

Stopień pozwalający uczyć kursantów nurkowania w systemie bocznym czyli sidemount. Po zakończonym kursie będziesz mógł wystawiać certyfikaty oraz prowadzić szkolenia.

Master DiverInstructor – Dotychczasowe uprawnienia na poziomie ScubaDivingInstructor przestają Ci wystarczać? Twoi dotychczasowi kursanci, których zaraziłeś swoją pasją, pragną dalej się rozwijać? Chciałbyś rozszerzyć swoją ofertę szkoleniową o stopnie zaawansowane do poziomu Divemastera włącznie? Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco to znak, że nadeszła pora na kolejny krok w Twojej instruktorskiej karierze.

Master DiverInstructor to doświadczony profesjonalista uprawniony, po zdobyciu odpowiednich stopni specjalizacyjnych, do szkolenia nurków na wszystkich poziomach rekreacyjnych i technicznych. Jest to najwyższy poziom instruktorski jaki możesz osiągnąć – dalej znajdują się już tylko uprawnienia do szkolenia kolejnych pokoleń instruktorów, więc jeżeli kiedyś poczujesz, że jesteś już wystarczająco kompetenenty by podjąć takie wyzwanie rozważ wzięcie udziału w szkoleniu na Staff instruktora.

Warunki wstępne:

 • minimalny wiek 21 lat
 • stopień ScubaDiver Instruktor

Uprawnienia po kursie:

 • prowadzenie samodzielnych szkoleń w zakresie poziomów: Master Diver, Divemaster
 • kontynuacji szkolenia na poziomie Staff instruktor
 • kontynuacji szkolenia w zakresie specjalizacji: GasBlenderInstructor, Technical Instructor, Full TrimixInstructor, CaveInstructor, ExpeditionCaveInstructor, Advanced WreckInstructor, Advanced IceInstructor, SCR Instructor, CCR Instructor

Master DiverInstructor – Dotychczasowe uprawnienia na poziomie ScubaDivingInstructor przestają Ci wystarczać? Twoi dotychczasowi kursanci, których zaraziłeś swoją pasją, pragną dalej się rozwijać? Chciałbyś rozszerzyć swoją ofertę szkoleniową o stopnie zaawansowane do poziomu Divemastera włącznie? Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco to znak, że nadeszła pora na kolejny krok w Twojej instruktorskiej karierze.

Master DiverInstructor to doświadczony profesjonalista uprawniony, po zdobyciu odpowiednich stopni specjalizacyjnych, do szkolenia nurków na wszystkich poziomach rekreacyjnych i technicznych. Jest to najwyższy poziom instruktorski jaki możesz osiągnąć – dalej znajdują się już tylko uprawnienia do szkolenia kolejnych pokoleń instruktorów, więc jeżeli kiedyś poczujesz, że jesteś już wystarczająco kompetenenty by podjąć takie wyzwanie rozważ wzięcie udziału w szkoleniu na Staff instruktora.

Warunki wstępne:

 • minimalny wiek 21 lat
 • stopień ScubaDiver Instruktor

Uprawnienia po kursie:

 • prowadzenie samodzielnych szkoleń w zakresie poziomów: Master Diver, Divemaster
 • kontynuacji szkolenia na poziomie Staff instruktor
 • kontynuacji szkolenia w zakresie specjalizacji: GasBlenderInstructor, Technical Instructor, Full TrimixInstructor, CaveInstructor, ExpeditionCaveInstructor, Advanced WreckInstructor, Advanced IceInstructor, SCR Instructor, CCR Instructor

Stopień pozwalający uczyć kursantów posiadających certyfikat sidemount na wyższy poziom wtajemniczenia. Po szkoleniu będziesz mógł wystawiać certyfikaty i organizować szkolenia

Stopień pozwalający uczyć przyszłych instruktorów advancedsidemount. Po szkoleniu będziesz mógł wystawiać certyfikaty i organizować szkolenia.

Stopień pozwalający uczyć kursantów posiadających certyfikat IceDiver na wyższy poziom wtajemniczenia. Po szkoleniu będziesz mógł wystawiać certyfikaty i organizować szkolenia.

Advanced Ice instruktor trainer – Stopień pozwalający uczyć przyszłych instruktorów advancedice. Po szkoleniu będziesz mógł wystawiać certyfikaty i organizować szkolenia.

Stopień pozwalający uczyć kursantów pełnej penetracji wraków z wykorzystaniem obiegu zamkniętego. Po zakończonym kursie będziesz mógł wystawiać certyfikaty oraz prowadzić szkolenia.

Stopień pozwalający szkolić przyszłych instruktorów w pełnej penetracji wraków z wykorzystaniem obiegu zamkniętego. Po zakończonym kursie będziesz mógł wystawiać certyfikaty i szkolić przyszłą kadrę.

Stopień pozwalający uczyć kursantów nurkowania na obiegu półzamkniętym. Po zakończonym kursie będziesz mógł wystawiać certyfikaty oraz prowadzić szkolenia.

Stopień pozwalający szkolić przyszłych instruktorów, nurkowania z wykorzystaniem obiegu półzamkniętego. Po zakończonym kursie będziesz mógł wystawiać certyfikaty oraz prowadzić szkolenia.

Dzięki temu certyfikatowi, będziesz mógł po odbyciu szkolenia, uczyć przyszłych kursantów zasad i nurkowania w jaskiniach.

Stopień pozwalający uczyć kursantów zwiedzania jaskiń nieoporęczowanych. Po zakończonym kursie będziesz mógł wystawiać certyfikaty oraz prowadzić szkolenia.

To stopień instruktora trenera i egzaminatora, przyznawany na szczególnych zasadach przez IDF. Course Director uprawniony jest do prowadzenia szkoleń na wszystkie stopnie instruktorskie oraz egzaminowania na te stopnie w imieniu IDF. Podejmujesz wyzwanie?