Na co zwrócić uwagę przy wyborze kursu nurkowania?

Liczba miłośników nurkowania stale rośnie, wiele osób ceni sobie taką formę aktywności fizycznej. Możliwość obcowania z przyrodą, podmorskimi stworzeniami wzmaga chęć nauczenia się wszystkiego, co niezbędne dla zapewnienia bezpieczeństwa sobie i towarzyszom podwodnej podróży. Nurkowanie to sport ekstremalny, którego uprawianie wymaga posiadania różnych umiejętności, dlatego trzeba zapisać się i ukończyć kursy dla nurków potwierdzone certyfikatem.

Jaki kurs nurkowy trzeba ukończyć?

Bezpieczeństwo to podstawa osiągnięcia satysfakcji z nurkowania, dlatego trzeba uzbroić się w stosowną wiedzę i sprzęt. Na co zwrócić uwagę przy wyborze kursu nurkowania? Rozpoczynając swoją przygodę z podziwianiem świata podwodnego za pomocą nurkowania, trzeba zapisać się na kurs podstawowy OWD (Open Water Diver) kończący się zdobyciem certyfikatu. Gdzie można zrobić taki kurs nurkowania? W centrum szkoleniowym, w którym prowadzone są takie zajęcia przez doświadczonych nurków posiadających różne specjalizacje.

W naszej szkole dla nurków prowadzimy kursy według programu Polskiej Federacji IDF. Co nas wyróżnia? Prowadzone przez nas szkolenia są odpowiednie do naszych wód, dlatego kursanci osiągają bezpieczeństwo. Organizujemy różne rodzaju kursów: dla dzieci w wieku od 8 do 14 lat, co jest często podstawą wyboru naszego centrum szkoleniowego. Oferujemy kurs nurkowania podstawowy, czyli uzyskanie pierwszego stopnia nurkowego (open water diver), z możliwością nurkowania z partnerem do głębokości 20 metrów. Odbywając ten proces szkolenia można zdobyć wiedzę na temat obsługiwania sprzętu, zasad nurkowania, odpowiedniego postępowania w trudnych sytuacjach. Udostępniamy kursantom materiały szkoleniowe, które ułatwiają zdobycie niezbędnej wiedzy. U nas można uzyskać różne stopnie nurkowania, ale trzeba przechodzić kolejne etapy szkolenia.

Kurs dla nurków – czy to drogie przedsięwzięcie?

Na pierwszy rzut oka wydaje, że trzeba wydać dużo pieniędzy, aby nurkować. Ma na to wpływ oglądanie w telewizji nurków wychodzących z wody ze sprzętem, który wydaje się niezwykle cenny. Jednak rozpoczynając naukę nurkowania w centrum szkoleniowym nie ma potrzeby dokonywania takich zakupów. Pierwszą rzeczą jest ukończenie kursu dla nurków, podczas którego profesjonalna szkoła nurkowa udostępnia całe wyposażenie (wypożyczenie). Dobrze, gdy kursant posiada swoje akcesoria takie jak: fajka, maska oraz płetwy.

Doświadczony instruktor to podstawa dobrego kursu dla nurka

Korzystając z zanurkowani.pl/kursy-nurkowe-dla-doroslych-15-99-lat/”>kursu nurkowania bardzo ważne jest, jaki instruktor będzie prowadził zajęcia. Dlaczego trzeba zwrócić na to uwagę? Zdobywając szczeble umiejętności nurkowania należy wejść pod wodę z instruktorem, trzeba jemu ufać, dzięki temu można czuć się bezpiecznie i wykonywać wszystkie polecenia. Czym powinien się cechować instruktor? Poza wiedzą zawodową – cierpliwością i sporą elastycznością. Dlatego odpowiadając, na co zwrócić uwagę przy wyborze kursu nurkowania, należy stwierdzić – na profesjonalizm i odpowiednie podejście do kursanta. Instruktor musi być opanowany w sytuacji, gdy dane ćwiczenie nie wychodzi kursantowi najlepiej. A przecież niektóre umiejętności są trudne chociażby oddychanie przez usta a nie przez nos czy też zdejmowanie maski pod wodą.

Kursy nurkowania dla dzieci

Na co zwrócić uwagę przy wyborze zanurkowani.pl/dla-dzieci-8-14-lat/”>kursu nurkowania dla dzieci? Na program całego kursu dla młodego nurka, jakie zadania będzie miał do wykonania. W naszym centrum szkoleniowym instruktor prowadzi zajęcia z dziećmi i uczy ich korzystania z uroków świata podwodnego w formie gry i zabawy. Co to oznacza? Dzieci w wieku od 8 do 14 lat nauczą się zasad obsługi sprzętu nurkowego, będą mieli możliwość zdobycia wiedzy rozpoznawania podwodnych roślin i zwierząt a także skutecznego posługiwania się znakami używanymi pod wodą. Dziecko zdobędzie certyfikat uprawniający go do nurkowanie w wodach basenopodobnych (głębokość 5 m) przy nadzorze instruktora. Kolejny krok do kurs nurkowania Master scout i nauka obsługiwania latarek w nocy i poszukiwania podwodnych skarbów itd. Jednak to nie wszystko, w naszym centrum szkoleniowym dzieci mogą przechodzić dalsze szczeble zdobywania umiejętności nurkowania.

Kursy nurkowania dla dorosłych

Wybierając zanurkowani.pl/”>kurs nurkowania dla dorosłych trzeba zwrócić uwagę na umiejętności, jakie można zdobyć, czy można je dalej doskonalić tak, aby móc samodzielnie uprawiać ten niezwykły sport. Najpierw wiedza teoretyczna na temat sztuki przebywania pod wodą i prawidłowego oddychania sprężonym powietrzem, jak to wpływa na organizm człowieka. Następnie odbywanie szkolenia w wodach basenopodobnych doskonaląc zdobytą już wiedzę. Aż wreszcie ćwiczenia na wodach otwartych i nurkowanie, na które każdy kursant z niecierpliwością czeka.

To kurs podstawowy, ale wiele osób łapiąc bakcyla kontaktu z podwodnym światem ma możliwość zdobywania kolejnych umiejętności. Wybierając konkretne centrum szkoleniowe trzeba zwrócić uwagę czy takimi kursami dla nurków dysponuje. Jakie to kursy? Kurs podwodnego filmowania, fotografowania, obsługi rebreathera, nurkowania z wykorzystaniem suchego skafandra, obsługa skuterów i podwodnych nawigacji podwodnej. Nauka nocnego nurkowania, nurkowanie z wykorzystaniem mieszanin o zawartości do 40% tlenu, nurkowanie bezkompresyjne i wiele więcej.